Sylwestrowy maraton filmowy cz.1

popcorn-155602_960_720Dla tych, którzy kochają  kino najlepszym sposobem na spędzenie Sylwestra jest udział w  maratonie filmowym. Sylwestrowy wieczór i noc to sposobność zobaczenia przynajmniej trzech filmów : samotnie lub w towarzystwie, z rodziną lub z przyjaciółmi. A co najważniejsze : swobodnie i na luzie.  Bo kino domowe ma tę przewagę nad wieczornym wyjściem do miasta, że oglądamy dokładnie to, co lubimy, kiedy lubimy i jest nam najwygodniej na świecie. Miękka kanapa zamiast niewygodnego kinowego fotela, ulubione przekąski zamiast torby prażonej kukurydzy i efekty akustyczne dostosowane do preferencji oglądających.

Przygotowaliśmy dla was zestawy filmów,  z których każdy wybierze sobie coś, co najbardziej mu odpowiada. Wszystkie filmy są dostępne w naszych wypożyczalniach ( w MBP i Filii 5). Przypominamy, że w sylwestrową sobotę obie wypożyczalnie czynne są od 9.00 do 13.00.

 

Romantyczny Sylwester

Zanim się pojawiłeś, reż. Thea Sharrock

7730927.3Will Traynor to młody biznesmen, który ma wszystko, nowe mieszkanie, piękną dziewczynę, karierę która się świetnie rozwija, jest szczęśliwym człowiekiem. Pewnego dnia, ulega wypadkowi i zostaje sparaliżowany, co rujnuje mu życie. Lou Clark to młodziutka dziewczyna, która żyje w małym miasteczku, pracuje w kawiarni, ma chłopaka z którym planuje przyszłość. Gdy traci pracę los styka ją z bogatą rodziną Traynorów, zostaje opiekunką Willa, który mimo barwnej osobowości Lou i jej oryginalnych strojów uprzedza się do nowej opiekunki, zresztą jak i do wszystkich innych ludzi. Lou jednak nie daje za wygraną i przebija się przez pancerz ochronny sparaliżowanego chłopaka. Opiekunka poznaję tajemnicę rodzinny Traynorów i postanawia zrobić wszystko by Will zmienił decyzję. Will i Lou stają się sobie bardzo bliscy, ale czy to jest wielka miłość czy może prawdziwa przyjaźń, musicie ocenić sami.

Dostępność: MBP, F5

 

Facet na miarę, reż. Laurent Tirard

7744717.3Film doskonale nadaje się na romantyczny wieczór z ukochaną osobą. Nie tylko opowiada romantyczną historię, ale ma też głębszy przekaz. Piękna prawniczka Diana gubi telefon, znajduje go przystojny i bogaty Alexandre, który proponuje kolację i zwrócenie telefonu. Spotkanie jest wyjątkowo udane, a znalazca okazuje się bardzo ciekawym człowiekiem. Bohaterowie przypadają sobie do gustu i spotykają coraz częściej. Diana zaczyna jednak mieć wątpliwości i odczuwa inność swojego adoratora. Czy sobie z tym problemem poradzą i na czym polega ich trudność, dowiecie się oglądając francuską komedię Facet na miarę.

Dostępność: MBP

 

Planeta Singli, reż. Mitja Okorn

7722185.3Nauczycielka Ania poszukuje idealnego partnera przez internet. Przez przypadek spotyka prowadzącego popularne show Tomasza Wilczyńskiego, z którym zawiera układ. Kwiatkowska umawia się z mężczyznami poprzez aplikacje mobilną Planeta singli i opowiada Tomaszowi o swoich randkach. Wilczyński w swoim programie przedstawia karykatury mężczyzn spotkanych przez Anię i wyśmiewa jej romantyczne podejście do życia. Nauczycielka jednak poznaje partnera idealnego co niszczy show Tomka, który zdaje sobie sprawę, że zakochał się w Annie. Wilczyńskiemu pozostaje ratować program i walczyć o miłość Ani.

Dostępność: MBP, F5

 

Mocne nocne kino akcji

Mad Max: na drodze gniewu, reż. George Miller

7683234.3Z Cytadeli – osady rządzonej przez Wiecznego Joe- ucieka grupa kobiet, zniewolonych przez tyrana rządzącego twardą ręką. Do uciekinierek dołącza więzień- Max. Rozpoczyna się szalony pościg przez pustynie i opuszczone lądy.
Film obsypany nagrodami. Zgarnął aż sześć statuetek Oscara w różnych kategoriach, Złoty Glob oraz nagrodę BAFTA. Już taki dorobek bez wątpienia o czymś świadczy.
Jednak nie o same nagrody tu chodzi a o przyjemność z oglądania. Film z pewnością nie jednego widza zachwyci scenografią, kostiumami oraz efektami specjalnymi, których na każdym kroku jest bez liku. Dodatkowo gwiazdorska obsada uatrakcyjnia widowisko.
Mad Max jest typowym filmem kina akcji. Przez cały czas coś się dzieje a widz nie ma szans na choćby chwilę nudy. Idealna pozycja na wieczór pełen emocji.

Dostępność: MBP, F5

Legend, reż. Brian Helgeland

7698699.3W latach 60. Cały Londyn znajdował się w mafijnych rękach dwóch, bardzo wpływowych braci. Bliźniacy Kray, Ronald i Reggie, doskonale wiedzą co zrobić aby podporządkować sobie nawet największych twardzieli. I choć bracia różnią się niemal wszystkim, poczynając od ekspresji przez podejście do etyki gangsterskiej a na odzieżowym guście kończąc, to jednak łączy ich twarz aktora Toma Hardy’ego.
Bliźniacy Kray kunszt gangsterski opanowali do perfekcji i dzięki temu nie musieli długo pracować na miano legend. Pozostawali nieuchwytni i bezkarni, jednocześnie będąc traktowanymi jak celebryci, dzięki kontaktom z ważnym osobistościami tamtych czasów. Film oparty na prawdziwych zdarzeniach. Brytyjscy dżentelmeni, mafia i Londyn lat 60. Niezły film i doskonała gra aktorska.

Dostępność: F5

 

Hardcore Henry, reż. Ilya Naishuller

Hardcore_(2015_film)Poznajemy Henry’ego kiedy budzi się w laboratorium po ciężkim wypadku. W jego wyniku stracił mowę, cierpi na amnezję a jego ciało, z powodu licznych ran i uszkodzeń, częściowo zostało zastąpione mechanicznymi komponentami. Bohater jednak nie dostaje zbyt wiele czasu na oswojenie się z sytuacją. Krótko po jego przebudzeniu do laboratorium wpada grupa łotrów i porywa kobietę podającą się za żonę Henry’ego. Tym samym zostaje on zmuszony do szalonego pościgu za ukochaną aby uratować jej życie.
Pierwszy taki film w historii. Dlaczego? Ponieważ przez całe 90 minut oglądamy rozgrywającą się akcję z perspektywy głównego bohatera. Trochę jakby kamera została zamontowana nad jego oczami. Widzimy jego ręce i nogi podczas szalonych pościgów i niesamowitych bijatyk, ale nigdy nie widzimy jego twarzy. Film pozbawiony jest jakiegokolwiek przesłania. Jest zadanie do wykonania i cały obraz skupia się wyłącznie na tym. Jednocześnie dając widzowi pokaz niesamowitego kina akcji naszpikowanego przemocą i brutalnością. Fani gatunku bez wątpienia docenią ten obraz.

Dostępność: MBP, F5

 

ciąg dalszy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *