Mistrzem być! – cz. 2

prus8Wiem, że twoją karierę przerwała kontuzja, to z pewnością był ciężki czas dla ciebie. Jednak zdołałeś się podnieść i dalej odnosisz sukcesy, bo przecież napisałeś pierwszą autobiografię siatkarską, jesteś dyrektorem sportowy projektu Plaża Open, czy też prowadzisz spotkania z  młodzieżą, które się cieszą ogromną popularnością. Powiedz jak to zrobiłeś?

To wszystko wymagało bardzo dużo pracy, samozaparcia i przede wszystkim wiary w to, że można się szybko odbudować. Umiejętność zaszufladkowania rzeczy powoduje to, że można się szybko odnaleźć. Wymyśliłem sobie w głowie taką dużą komodę, w której jest ogrom kolorowych szufladek. Większe problemy są wrzucane do tych o ciemnych kolorach, natomiast te łatwiejsze, przyjemniejsze są wrzucane do jasnych kolorów. Kiedy tego potrzebuję wyciągam sobie dany problem, opowiadam o nim i zamykam szufladę. To jest moja recepta, aby poradzić sobie z wieloma problemami. Sprawy zdrowotne będą się jednak za mną ciągnąć do końca życia, kilkanaście operacji swoje zrobiło i niestety do tego, co kocham już nigdy nie wrócę. Mogę jednak ofiarować swoją osobę jako ten, który stara się wskazać określone drogi, po których ktoś inny może stąpać. Dostaję dużo informacji zwrotnych od prezydentów miast, nauczycieli, oraz uczniów, że wykonuje kawał dobrej roboty.

prus7Mówisz, że nie możesz już grać. Nie myślałeś o tym, żeby kiedyś zostać trenerem?

Mam papiery instruktorskie, jednak na ten moment odnajduję się w czymś innym i sprawia mi to dużo frajdy. Mam też styczność z trenowaniem dzieci i młodzieży. Moje spotkania z młodymi ludźmi są podzielone na dwa bloki. Pierwszy z nich to prelekcja, a drugi to trening sportowy.

Nie pochodzisz z Kędzierzyna-Koźla, ale tutaj zamieszkałeś. Co cię do tego skłoniło?

Zatrzymały mnie tutaj sprawy prywatne. Muszę przyznać, że lubię Kędzierzyn-Koźle, ludzi którzy tu żyją. Tutaj mam rodzinę, znajomych, przyjaciół, mieszkanie do którego lubię wracać. Te wszystkie elementy sprawiają, że czuję się tutaj szczęśliwym człowiekiem.

prus4Jakie masz plany na najbliższą przyszłość?

Trudno mi na to pytanie odpowiedzieć. Na ten moment jestem zadowolony z tego co robię. Praca, którą obecnie mam powoduje, że bardzo dużo jeżdżę po Polsce i mocno obciąża to moje zdrowie. Nie mam jednak zamiaru zwalniać tempa, bo ludzie potrzebują tego typu wydarzeń.

Będzie następna książka twojego autorstwa?

Myślę, że tak. Mistrzem być! to książka rozwojowa. Skoro nie poprzestałem na pierwszej, tylko napisałem kolejną, to przypuszczam, że stworzę ich więcej.

 

Spotkanie z Marcinem Prusem odbędzie się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kędzierzynie-Koźlu w Fili nr 5, 6 grudnia 2016 o godzinie 13.00. Serdecznie zapraszamy!

 

część pierwsza tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *