Sprawca okrutnej zbrodni został namierzony

noc bibliotekW czerwcu 2016 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu po raz drugi wzięła udział w akcji Noc Bibliotek. W tym roku w ogromnej ofercie, którą przedstawiła biblioteka mieszkańcom miasta największą popularnością cieszyła się gra detektywistyczna pod nazwą Śledztwo w Bibliotece.

7W naszych głowach powstała myśl, aby zorganizować w bibliotece grę detektywistyczną, pomysł spotkał się z aprobatą. Jako aktywne bibliotekarki postanowiłyśmy się zabrać do działania i wymyślić mrożącą krew w żyłach zbrodnię. Po burzliwych i długich rozmowach udało się nam uzgodnić intrygę. Już wiedziałyśmy kto, jak i dlaczego, teraz trzeba było zająć się rozreklamowaniem imprezy. Przy pomocy grupy teatralnej działającej przy I LO im. Henryka Sienkiewicza nagraliśmy dwa filmiki promocyjne, sledztwo_001_które można było zobaczyć na fanpage’u bibliotecznym oraz na specjalnie z tej okazji utworzonym wydarzeniu na FB. Powstały też plakaty i ulotki promujące Śledztwo w Bibliotece, które pojawiły się tam, gdzie my, bibliotekarze byliśmy w stanie dotrzeć, przy tej okazji dziękujemy wszystkim instytucjom, które zechciały wywiesić nasze plakaty.

Po wszystkich działaniach marketingowych i organizacyjnych z niepokojem patrząc na zegarek czekaliśmy na uczestników gry. Mieszkańcy nas nie zawiedli, gdyż około 20.00 było już wielu zainteresowanych. Śledczy pojawili się w sporej liczbie osób, aby rozwiązać zbrodnię, która się wydarzyła w MBP. Przyznamy się szczerze, że było kilka błędnych tropów, żeby nie było zbyt łatwo. Młodzież z I LO i tym razem odegrała doskonale swoje role, bo uczestnicy zabawy nie od samego początku wiedzieli kto i dlaczego dokonał takiego strasznego czynu. Przy drobnej pomocy agentek MBP i sympatycznych pań bibliotekarek, prawie każdemu udało się rozwikłać zagadkę, czyli wskazać mordercę oraz motyw zbrodni. Około godziny 22.40 już wszystkie grupy oddały karty śledczego i czekały z niecierpliwością na oficjalne ogłoszenie kto i dlaczego zabił.
12Tuż przed 23.00 nastąpiła najsympatyczniejsza część imprezy czyli rozdanie nagród i wręczenie dyplomów. Dzięki Miejskiej Bibliotece Publicznej, Urzędowi Miasta, ZAKSIE oraz Grupie Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn Spółka Akcyjna, każdy z uczestników dostała upominek.

Na sam koniec bardzo byśmy chcieli podziękować Wam drodzy uczestnicy. Byliście niezwykle dociekliwi,  szalenie spostrzegawczy oraz ogromnie pomysłowi. Gdyby nie Wy,  impreza z pewnością nie była by tak udana. Mamy nadzieję, że bawiliście równie dobrze, a może i lepiej niż my, organizatorzy. Do zobaczenia za rok!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *