Noc z Andersenem

3W tym roku Noc z Andersenem była totalną porażką. Nie wszystkie dzieci  przyszły, artyści bardzo się spóźnili i było straaaaaasznie nudno… – Hahaha  Prima Aprilis !!!

To właśnie 1 kwietnia w MBP w Koźlu o godzinie 20:00 dwadzieścioro czworo dzieci z PSP nr 20 zaczęło nocną przygodę z Hansem Christianem Andersenem.

 

2Wszystko zaczęło się od „Książki bez obrazków” a skończyło na „Świniopasie” czytanym przez samego autora ! Po części literackiej przyszła kolej na pyszną kolację – PIZZA to jest to! Szczęśliwi i z pełnymi brzuchami przystąpiliśmy do zabawy z panią Justynką. Nocne szaleństwa, zabawy ruchowe, mecz piłki na chuście, wyścigi i wiele wiele innych, przerywaliśmy tylko na krótką chwilę wytchnienia oraz na zrobienie pracy plastycznej z zapałek, które podarowała nam „Dziewczynka z zapałkami”.

4Na koniec bawiliśmy się w teatr – podzieleni na grupy tworzyliśmy własne reklamy baśni Andersena. Wszystko zostało skrzętnie nagrane przez pana Marcina. Następnie wspólnie na dużym ekranie obejrzeliśmy nasze aktorskie umiejętności – śmiechu było co nie miara !!! Po godzinie 1:00 nastąpiło przygotowanie do snu czyli wieczorna toaleta, umyliśmy ząbki i buzie. Przebraliśmy się w piżamy i położyliśmy do swoich śpiworów. Co prawda od razu nie usnęliśmy, ale pani Grażynka przyszła nam z pomocą w postaci czytania baśni.

Pobudka nastąpiła o 7:00 rano !!! Ale nam to nie przeszkadzało. Z uśmiechem na twarzy ubraliśmy się, poskładaliśmy swoje rzeczy i zjedliśmy śniadanie. Rodzice przyszli po nas punktualnie J. Noc z Andersenem udała się znakomicie !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *