Sylwestrowy maraton filmowy cz.2

Sylwestrowy pakiet dla całej rodziny

Były sobie człowieki, reż. Jamel Debbouze

7733298.3Głównym bohaterem opowieści jest Edziu. Jeden z braci żyjących w rodzinie człekokształtnych, którzy zamieszkują koronę ogromnego drzewa. Jako że jego wygląd odbiega od wyglądu pozostałych przedstawicieli gatunku, za swoją „inność” zostaje skazany na śmierć. Wyrok jednak nie zostaje wykonany a Edzia czeka los proroka, prekursora wszelkich zmian.
Francuzi nakręcili…a właściwie narysowali komedie o tym jak powstał człowiek i jak wyglądały początki jego życia jako gatunku, jak odkrył ogień i jak stanął na dwóch nogach (zamiast czterech). Zostało to nazwane komedią ewolucyjną. A wszystko zrobione dla dzieciaków i na wesoło. Jednak do tego filmu rodzice są niezbędni. Bo choć wszystko jest przedstawione ciekawie i wesoło to dociekliwe pociechy mogą mieć do rodziców wiele pytań dotyczących tematów poruszanych w filmie.
Produkcja podejmuje tematy, które w większości obrazów dla dzieci są tabu. Pokazuje, że z dziećmi naprawdę można rozmawiać o wszystkim, tylko trzeba wiedzieć jak.
Dodatkowym atutem filmu jest świetna grafika, sposób przedstawienia twarzy oraz mimiki. Ponadto cała animacja ocieka humorem, który bawi zarówno dzieci jak i dorosłych. Doskonała pozycja dla całej rodziny.

Dostępność: MBP, F5

 

Ugotowany, reż. John Wells

7702361.3Mogłoby się wdawać, że Adam Jones najlepsze lata i największe sukcesy ma już za sobą. Znakomity szef kuchni, ulubieniec krytyków i gości, chwalony i doceniany, popadł w niełaskę. Niestety sam sobie na to zapracował. Nadużywanie alkoholu i narkotyków oraz obracanie się w szemranym towarzystwie pozbawiło Adama pozycji, pieniędzy i przyjaciół. Spotykamy go w momencie jego życia, w którym próbuje pozbierać się i „wyjść na prostą”. Wracając do podstaw, ćwiczy swój charakter i siłę woli. Kiedy „terapia” zostaje zakończona, Adam wraz z garstką najlepszych kucharzy jakich udaje mu się zwerbować, postanawia zostać szefem najlepszego lokalu i odbudować swoją, niegdyś kwitnącą, karierę. Plan jest prosty, zdobyć trzy gwiazdki Michelina. Jednak czy aby na pewno będzie to takie łatwe?
Film ukazuje prawdziwe realia wielkich kuchni rządzonych przez wybitnych szefów kuchni. Krew, pot i łzy aby na koniec powstało danie będące dziełem sztuki. Panie docenią przyjemność oglądania Bradley’a Cooper’a, ale i dla oka panów znalazła się tu piękna Sienna Miller i zdobywczyni Oscara Alicia Vikander. Nie brakuje oczywiście czarnego charakteru i kłód, które co rusz spadają pod nogi głównego bohatera. Film nie jest cukierkowy i nie jest też przesłodzony, ale kiedy się go ogląda ma się wrażenie, że jest bardzo autentyczny. Doskonały na wieczór sylwestrowy we dwoje, ponieważ bez wątpienia każdy znajdzie w nim coś ciekawego dla siebie.

Dostępność: MBP, F5

 

72 godziny, reż. McG

7597318.3Rasowe kino akcji z Kevinem Costnerem w roli głównej. Były agent CIA, po ostatniej akcji, w której zostaje ranny, postanawia przejść na emeryturę. W czasie pobytu w szpitalu wykryto u niego raka, dlatego dni, które mu pozostały chciałby przeznaczyć na odbudowanie więzi rodzinnych. To praca powodowała, że nie miał wystarczająco dużo czasu dla żony i córki, dlatego teraz chce się poświęcić tylko im.  Niestety, okazuje się, że dla CIA jest szczególnie cenny, bo prawdopodobnie tylko on widział groźnego terrorystę. Agencja w zamian za powrót do pracy i likwidację przestępcy ofiaruje mu nowy, eksperymentalny lek. Jaka więc będzie decyzja?

Dostępność: MBP, F5

 

 

Komediowy Sylwester

Rozumiemy się bez słów, reż. Eric Lartigau

7687160.3Szesnastoletnia Paula nie jest typową nastolatką. Zarówno rodzice jak i jej młodszy brat są głuchoniemi. Ona natomiast obdarzona jest niesamowitym słuchem muzycznym i przepięknym głosem. Kocha muzykę, ale niekoniecznie zdaje sobie sprawę ze swojego niezwykłego daru. Odkrywa ją nauczyciel muzyki, który nalega aby Paula wzięła udział w konkursie wokalnym na skalę krajową. Nastolatka jest pełna obaw, zarówno o swoje możliwości jak i o reakcję rodziców.
Francuska komedia, pełna ciepła, humoru i dobrej muzyki. Główną rolę odgrywa Louane Emera, znana z francuskiej edycji programu The Voice. Jest to świetna komedia, przy której będzie się dobrze bawić cała rodzina. Co najciekawsze, zwraca ona uwagę na relacje rodzinne i problemy osób niepełnosprawnych, w tym przypadku głuchoniemych, jednocześnie nie będąc nachalnie moralizatorskim. Daje bardzo dużo frajdy z oglądania. Fani gatunku nie będą zawiedzeni.

Dostępność: MBP, F5

 

Agent i pół, reż. Rawson Marshall Thurber

7747230.6Dwóch znajomych ze szkolnych czasów nawiązuje ponowny kontakt za pomocą popularnego portalu społecznościowego. Bob Stone był w szkole osobą z ogromną nadwagą przez co był wyśmiewany przez kolegów, natomiast Calvin Joyner był złotym dzieckiem szkoły. Po latach Bob  zmienił masę na mięsnie i został agentem CIA, natomiast Calvin jest nudnym księgowym. Spotkanie  przynosi wiele zabawnych zdarzeń, Obaj muszą znaleźć tajne dane które zostały skradzione i uporać się z własnymi traumami. Dobra sensacyjna komedia, która pozwoli się nam oderwać od szarej rzeczywistości.

Dostępność: MBP

 

Wykapany ojciec, reż. Ken Scott

7592994.3David Woźniak to beztroski mężczyzna, który troszkę sobie nie radzi z dorosłym życiem. Pracuje u ojca i nie do końca wywiązuje się ze swoich obowiązków, jego dziewczyna zaczyna mieć wątpliwości co do dalszego związku z Davidem, no i jeszcze zadłużył się u nieprzyjemnego gościa na 80 tysięcy dolarów.  W młodości zarabiał jako anonimowy dawca nasienia. W trakcie filmu okazuje się, że jest ojcem 533 dzieci z czego 142 osoby złożyło pozew o  ujawnienie tożsamości ojca, na co główny bohater się nie zgadza. David jednak ma listę nazwisk swoich dzieci i postanawia ich obserwować, anonimowo oczywiście. Niejednokrotnie zostaje postawiony w sytuacji w której postanawia pomóc swym dzieciom. Aby poznać wszystkie perypetie bohatera z polskim korzeniami zachęcamy do obejrzenia filmu.

Dostępność: MBP, F5

 

 

Fantastyczna noc sylwestrowa

Pentameron, reż. Matteo Garrone

7708222.3Przepiękny wizualnie film fantasy, którego fabuła oparta została o  baśnie neapolitańskie autorstwa Giambatissty Basilego. Trzy pozornie nie związane tematycznie opowieści zaskakują absurdalnym  baśniowym postrzeganiem rzeczywistości. Królowa, najbardziej na świecie pragnąca syna wysyła swego męża, by zabił morskiego potwora, bo tylko zjedzenie jego serca w całości może sprawić, że wreszcie stanie się matką. Pewien lubieżny król „zakochuje” się  w kobiecie z plebsu, ponieważ  jej  głos uwiódł go swym pięknem. Oczyma wyobraźni widzi piękną, młodą dziewczynę, która w rzeczywistości jest starą kobietą o pomarszczonej skórze i rzadkich włosach. I wreszcie opowieść o królu, który wesz na swoim ciele uczynił przedmiotem swej prawdziwej miłości : karmi ją, pielęgnuje, dogadza, staje się dla niego ważniejsza niż własna córka.

Przepiękne zdjęcia, kostiumy z epoki, świetna obsada aktorska : Salma Hayek, Vincent Cassel, Toby Jones to niezaprzeczalne walory filmu.

Dostępność: MBP, F5

 

Warcraft: Początek, reż. Duncan Jones

7739725.3Film, w zamyśle będące pierwszą częścią trylogii powstającej na podstawie popularnej gry komputerowej.
Dwa królestwa: Azeroth zamieszkiwane przez ludzi, oraz Draenor będące światem orków, pozostają zwaśnione od wieków. Nadszedł jednak czas kiedy wojna okazuje się być nieunikniona. Każdy z gatunków walczy o swoje bezpieczeństwo i przetrwanie, każdy na swój sposób i według swoich możliwości. Na wojnie jednak wszystkie chwyty są dozwolone i dlatego orkowie nie wahają się sięgnąć po czarną magię jeśli tylko widzą w niej szansę dla siebie. Czy jednak rzeczywiście jest ona ich nadzieją czy zgubą?
Ciekawym zabiegiem jest fakt, że twórcy filmu pozostają obiektywni nie opowiadając się po żadnej ze stron. Decyzje pozostawiają samemu widzowi aby mógł on kibicować tym, których sam wybierze według własnych upodobań. Film nie odwołuje się do żadnej konkretnej części gry.
Jest to naprawdę dobre kino pełne akcji i przyzwoitych efektów specjalnych. Nie jest to może mistrzostwo gatunku, ale bardzo przyjemna pozycja dla fanów fantastyki i przygód.

Dostępność: MBP, F5

 

Star Trek: W nieznane, reż. Justin Lin

7742308.3Trzecia część nowej odsłony serii o wojownikach z USS Enterprise. Załoga jest właśnie w trakcie pięcioletniej misji. Ekipa trafia na odległą planetę, która skrywa niesamowitą tajemnicę. Przed kapitanem Kirkiem i jego kompanami stoi zadanie rozwikłania zagadki i zapobiegnięcia wielkiej katastrofie.
Sceny akcji i efekty specjalne robią wrażenie. Odświeżenie klasycznej formuły nie jest zadaniem łatwym, ale reżyserom udała się ta sztuka. Akcja jest wartka a bohaterowie wyraziści. Seans zapewnia po prostu dawkę dobrej zabawy. Jest to pozycja warta uwagi a dla fanów Star Treka- obowiązkowa.

Dostępność: MBP, F5

 

ciąg dalszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *